Gradonačelnik grada Koprivnice daje podršku projektu Udruge Roma Korak po Korak

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Gradonačelnik Grada Koprivnice, Mišel Jakšić, zajedno sa svojim zamjenicima Ksenijom Ostriž i Melitom Samoborec posjetio je zemljišta koja obrađuju osobe romske nacionalne manjine kroz projekt Udruge Roma Korak po Korak. Radi se o zajedničkoj realizaciji projekta poljoprivredne djelatnosti Udruge Roma Korak po Korak. Grad Koprivnica je Udruzi dao tri zemljišta ukupne površine od cca 1,4 ha gdje su zasađeni krastavci i feferoni. Cilj projekta je organizirati posao kroz koji bi se zaposlili pripadnici romske nacionalne manjine iz Koprivnice i šire.

Osim Grada projekt je podržala i Podravka d.d. koja otkupljuje sve količine proizvedenog povrća, a također sa savjetima svoje stručne službe na čelu s dr. Zdravkom Matotanom pomaže u procesu proizvodnje.

– U moje 53 godine ovo mi je prva prilika da radim i sretan sam zbog toga – rekao je jedan od zaposlenih Roma, Božidar Oršoš iz Drnja.

Nove objave