Gradonačelnik grada Koprivnice daje podršku projektu Udruge Roma Korak po Korak

Facebook
Twitter
LinkedIn

Gradonačelnik Grada Koprivnice, Mišel Jakšić, zajedno sa svojim zamjenicima Ksenijom Ostriž i Melitom Samoborec posjetio je zemljišta koja obrađuju osobe romske nacionalne manjine kroz projekt Udruge Roma Korak po Korak. Radi se o zajedničkoj realizaciji projekta poljoprivredne djelatnosti Udruge Roma Korak po Korak. Grad Koprivnica je Udruzi dao tri zemljišta ukupne površine od cca 1,4 ha gdje su zasađeni krastavci i feferoni. Cilj projekta je organizirati posao kroz koji bi se zaposlili pripadnici romske nacionalne manjine iz Koprivnice i šire.

Osim Grada projekt je podržala i Podravka d.d. koja otkupljuje sve količine proizvedenog povrća, a također sa savjetima svoje stručne službe na čelu s dr. Zdravkom Matotanom pomaže u procesu proizvodnje.

– U moje 53 godine ovo mi je prva prilika da radim i sretan sam zbog toga – rekao je jedan od zaposlenih Roma, Božidar Oršoš iz Drnja.