Održana edukacija „Živjeti različitosti – obrazovanje za društvenu pravdu“

Facebook
Twitter
LinkedIn

U sklopu projekta ‘(O)DRŽI KORAK: Obrazovanjem romske djece i mladih do održivog razvoja zajednice’ tijekom 29. i 30. ožujka te 5. i 6. travnja 2019. godine održana je edukacija „Živjeti različitosti – obrazovanje za društvenu pravdu“ u prostorijama Osnovne škole „Antun Nemčić Gostovinski“ Koprivnica.

Četverodnevnu edukaciju „Živjeti različitosti – obrazovanje za društvenu pravdu“ završili su pedagoginja i socijalna pedagoginja iz Osnovne škole Fran Koncelak Drnje, socijalna pedagoginja iz Osnovne škole „Antun Nemčić Gostovinski“ Koprivnica, odgojiteljica i pedagoginja Dječjeg vrtića Tratinčica, predstavnica roditelja Područne škole Reka, predstavnice Knjižnice i čitaonice ”Fran Galović” Koprivnica, predstavnici Udruge Roma Korak po Korak te petnaestak učitelja razredne i predmetne nastave iz navedenih partnerskih škola.

Ravnateljica pučkog otvorenog učilišta gđa Sanja Brajković i gđa Maša Komadina bile su voditeljice edukacije „Živjeti različitosti – obrazovanje za društvenu pravdu“.

Edukacija je jedna od planiranih aktivnosti projekta „(O)DRŽI KORAK: Obrazovanjem romske djece i mladih do održivog razvoja zajednice“ namijenjena odgojno-obrazovnim djelatnicima i ostalim profesionalcima. Cilj edukacije je razumijevanje socijalnih odnosa te osvješćivanje osobnih stereotipa i predrasuda kao ograničenja osobnog i profesionalnog rasta te uviđanje kako socioekonomske startne pozicije utječu na obrazovanje, zapošljavanje i uspjeh u životu.