Sudjelovanje Udruge Roma Korak po Korak na 2. međunarodnoj konferenciji “Društvena poduzeća za radnu integraciju u EU”

Facebook
Twitter
LinkedIn

Udruge Roma Korak po Korak sudjelovala je na 2. međunarodnoj konferenciji “Društvena poduzeća za radnu integraciju u EU” održanoj u petak 27. listopada 2017. u Zagrebu, u Konferencijskoj dvorani Kuće Europe (Europski trg 3). U ime Udruge na konferenciji bili su prisutni predsjednik Udruge gosp. Franjo Horvat te tajnik Vijeća romske nacionalne manjine Koprivničko-križevačke županije gosp. Shahidul Islam. S obzirom na to da je radni jezik konferencije bio engleski, u radnom dijelu primjera dobre prakse prezentaciju je u ime Udruge održao gosp. Shahidul Islam. Udruga je prezentirala projekt poljoprivredne djelatnosti Udruge Roma Korak po Korak koji je realiziran uz financijsku potporu grada Koprivnice. Drugi sudionici tog dijela konferencije bili su iz Portugala, Italije, Mađarske, Španjolske i Belgije. Udruga je iskoristila ovu izuzetnu priliku da uspostavi kontakte s drugim sudionicima iz Europske unije radi suradnje na budućim europskim projektima. Publika je jako dobro reagirala na prezentaciju Udruge.